TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni

Výpravy do hor

Výpravy do hor

Když tomíkovi zesílí nohy, když unese těžký batoh, když se nezalekne deště a vydrží chvíli bez maminky, je na čase se vydat na výpravu do hor. Takových velkých výprav do hor již během posledních let bylo hodně. Jejich hlavním tahounem je Nem - Honza Rydlo.

Postupně zde budeme odkrývat výpravy od těch nejstarších až po ty současné. Podívejte se na fotky, které jsme v průběhu let promítali rodičům a kamarádům. Uvidíte přírodu, hory, všelijaké počasí a veselé i unavené obličeje. To všechno dohromady a samozřejmě mnohem víc se dá v horách najít.

Julské Alpy (2007)
16. 7. - 31. 7. 2007
Honza, Eliška, Tadeáš, Anežka

Druhý rok velkých výprav Nem, Eliška, Tadeáš a Anežka dobývali vrcholy Julských Alp. Z kempu v Trentě vyráželi každý den kolem Julia Kugyho do sedla Vršič, odkud stoupali dál na jednotlivé štíty vápencových hor. Na Jalovec (na ten lezli vlastně třikrát), na Prisojnik a na Malou Mojstrovku. Na některé z nich vedou jištěné cesty (Via Ferraty), které s velkou opatrností zvládli. Když Tadeáš vyléčil teplotu, pokračovali dál, sbalili stany a vyrazili na Triglav (2864 m), nejvyšší horu Julských Alp a Slovinska, a přes Kanjavec přešli na druhou stranu pohoří k Bohinjskému jezeru, odkud přes Lublaň odjeli domů.
fotografie z výpravy, článek od Tadeáše

Eliška na Prisojniku Triglav na Jalovec

Rumunsko (2006)
4. 8. - 20. 8. 2006
Honza, Eliška, Chlum, Honza, Klára, Ivoš

Na naši průkopnickou výpravu do velkých hor jsme se vydali v létě roku 2006 do Rumunska. Cestou k pohoří Fagaraš jsme vlakem projeli velkou část této země a navštívili jsme hrad v Hunedoaře. Z Fagaraše jsme za týden přešli jeho západní polovinu, kde jsme vylezli na horu Negoiu (2535 m), pak už nás počasí z hor vyhnalo a pochopili jsme, že naše plány byly přehnané. Od hradu Bran jsme ještě vyrazili na hřeben Piatra Craiului a přes Brašov jsme jeli do města Sighisoara, kde se údajně narodil hrabě Dracula. Na náměstí na folklórním festivalu zde zpívali Češi z Banátu "Kolíne, Kolíne..." a z parkoviště se ozývala Fanfare Ciocarlia. V nádražce jsme zapili narozeniny a ranním vlakem odjeli domů.
fotografie z výpravy, článek od Ivoše

Rumunsko IV Rumunsko II Rumunsko III

Anežka, 10. 1. 2018, 17 čtenářů
Nejnovější komentáře
Odpověď prosím zadejte číslem.

Přidat komentář

K tomuto článku dosud nikdo nenapsal žádný komentář.

Novinky

Kalendář akcí

leden 2018
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Zvětšit

Nové fotky

Kinball

Nová videa

Dršmaš 2018

Náhodné fotky

Tvorba datlíků (1. schůzka)

Přihrávky (Florbalová schůzka)

Tábor v Beskydech 1972 (Historie táborů)

 

Počet návštěv: 46 840
 

TOM Robinsoni na FB