TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni TOM Robinsoni

Výpravy do hor

Výpravy do hor

Když tomíkovi zesílí nohy, když unese těžký batoh, když se nezalekne deště a vydrží chvíli bez maminky, je na čase se vydat na výpravu do hor. Takových velkých výprav do hor již během posledních let bylo hodně. Jejich hlavním tahounem je Nem - Honza Rydlo.

Postupně zde budeme odkrývat výpravy od těch nejstarších až po ty současné. Podívejte se na fotky, které jsme v průběhu let promítali rodičům a kamarádům. Uvidíte přírodu, hory, všelijaké počasí a veselé i unavené obličeje. To všechno dohromady a samozřejmě mnohem víc se dá v horách najít.

Bulharsko (2008)
27. 7. – 15. 8. 2008

Nem, Eliška, Tadeáš, Anežka a Lenka se vypravili na tři týdny do Bulharska. Přešli pohoří Pirin (kde je nejvyšší vrchol Vichren, 2914 m) a Rilu (Musala, 2925 m). Zdolali známý ostrý hřeben Končeto, přečkali bouřku ve výšce 2500 m, zmokli až na kost, kochali se horami plnými jezer, krav, koňů a psů s blechami, s batohy se nacpali do staré lady, ve které je hodný medvědář Izidor překodrcal z Bělice na Rilu a ušetřil jim několik hodin chůze, navštívili pravoslavné kláštery, kde si Tadeáš chtěl od popů koupit popcorn a chtěl slyšet pop music. Setkali se s mnoha milými lidmi, kteří kývou hlavou obráceně než my a cestou domů pak potkali gang důchodkyň pašujících alkohol přes srbsko-maďarské hranice.
fotografie z výletu, článek od Tadeáše

do hor hřeben Končeto Vichren

Julské Alpy (2007)
16. 7. - 31. 7. 2007
Honza, Eliška, Tadeáš, Anežka

Druhý rok velkých výprav Nem, Eliška, Tadeáš a Anežka dobývali vrcholy Julských Alp. Z kempu v Trentě vyráželi každý den kolem Julia Kugyho do sedla Vršič, odkud stoupali dál na jednotlivé štíty vápencových hor. Na Jalovec (na ten lezli vlastně třikrát), na Prisojnik a na Malou Mojstrovku. Na některé z nich vedou jištěné cesty (Via Ferraty), které s velkou opatrností zvládli. Když Tadeáš vyléčil teplotu, pokračovali dál, sbalili stany a vyrazili na Triglav (2864 m), nejvyšší horu Julských Alp a Slovinska, a přes Kanjavec přešli na druhou stranu pohoří k Bohinjskému jezeru, odkud přes Lublaň odjeli domů.
fotografie z výpravy, článek od Tadeáše

Eliška na Prisojniku Triglav na Jalovec

Rumunsko (2006)
4. 8. - 20. 8. 2006
Honza, Eliška, Chlum, Honza, Klára, Ivoš

Na naši průkopnickou výpravu do velkých hor jsme se vydali v létě roku 2006 do Rumunska. Cestou k pohoří Fagaraš jsme vlakem projeli velkou část této země a navštívili jsme hrad v Hunedoaře. Z Fagaraše jsme za týden přešli jeho západní polovinu, kde jsme vylezli na horu Negoiu (2535 m), pak už nás počasí z hor vyhnalo a pochopili jsme, že naše plány byly přehnané. Od hradu Bran jsme ještě vyrazili na hřeben Piatra Craiului a přes Brašov jsme jeli do města Sighisoara, kde se údajně narodil hrabě Dracula. Na náměstí na folklórním festivalu zde zpívali Češi z Banátu "Kolíne, Kolíne..." a z parkoviště se ozývala Fanfare Ciocarlia. V nádražce jsme zapili narozeniny a ranním vlakem odjeli domů.
fotografie z výpravy, článek od Ivoše

Rumunsko IV Rumunsko II Rumunsko III

Anežka, 13. 2. 2018, 65 čtenářů
Nejnovější komentáře
Odpověď prosím zadejte číslem.

Přidat komentář

K tomuto článku dosud nikdo nenapsal žádný komentář.

Novinky

Kalendář akcí

prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Zvětšit

Aktuality

V sobotu 15. prosince opět půjdeme hrát florbal. Pátci mají sraz za Zemědělkou (tradičně u branky https://mapy.cz/s/1mkqj) v 16:15, Robinsoni v 17:15.

Náhodné fotky

Formule ("Neházej!" aneb Robinsoni v Kravařích)

Květen 2017 (Květen 2017)

Pavel (Psaní ve tmě)

 

Počet návštěv: 50 170
 

TOM Robinsoni na FB